Realizace zahrad

Vítáme Vás v naší sekci - Realizace zahrad

Máme pro Vás zde pár informací, tipů a inspirací ke zrealizování Vaší snové zahrady.

 

.realizace zahrad a údržba zeleně

konzultace s klientem

návrh a projekt

výsadba vzrostlé zeleně

realizace

zakládání trávníků

.údržba a poradenství

sezonní a celoroční údržba

poradenství

ošetřování trávníků

nákup a výsadba okrasných dřevin

Realizace zahrad a údržba zeleně.

Žádná zahrada se neobejde bez okrasných dřevin. Ty totiž na sebe upozorňuji po celý rok a tvoří pevný rámec při budování zahrady. Zároveň jsou však stromy a keře více než zelení strážci pořádku v zahradách-jejich květy, listy a plody tvoří dekorativní prvky.Trávník

V případě zakládání nového trávníku je potřeba si dát základní otázku -„chci nějakou travní zelenou plochu a nebo chci pěstovat okrasný trávník“.

V případě že chcete pěstovat okrasný trávník tak je třeba si uvědomit, že koupě osiva je investicí na několik let, ve většině případech na desítky let. V dnešní době je poněkud obtížné se orientovat jakou travní směs zvolit? Také v tomto případě platí pořekadlo „nejsem tak bohatý abych si kupoval levné věci“ a opravdu to při výběru travní směsi platí. Velkou nevýhodou je že kvalitu použité travní směsi zjistíte až druhým nebo třetím rokem. Prvním rokem je každý nově vysetý trávník krásný, ale pokud se Vám začnou po 2 letech dělat „mezery“, které musíte dosévat rok co rok tak je něco špatně !
Nízký vzrůst, kompaktní barva, hustota porostu, zatížitelnost, regenerace, rezistence vůči nemocem a škůdcům… To vše je jen zlomek schopností které nabízí ve většině případů ne zrovna levné, ale kvalitní travní směsi. Také travní hnojivo hraje takřka rozhodující význam, dlouhodobá hnojiva jsou výhodou především 70-100 denním účinkem. V praxi to znamená 3x – 4x hnojení za sezonu. Zatímco u 3x tak levnějších hnojiv je doporučené hnojení při každé seči nejpozději 1x za 14 dní. Co to v praxi znamená není třeba moc zdůrazňovat.

Prosinec, leden, únor - pár rad pro toto zimní období

Je potřeba odstranit s travní plochy napadané listí, popřípadě provést poslední sečení na cca 3 – 4 cm a nezbytné je hnojení podzimním hnojivem s vyšším obsahem draslíku pro ochranu kořenového systému. Vertikutace se již v tomto měsíci většinou již neprovádí.


Okrasné dřeviny

Nákup a výsadba okrasných dřevin

Úspěchu s pěstováním okrasných dřevin dosáhnete pouze tehdy, budete-li při nákupu a při výsadbě dbát základních principů. Důležité je se správně rozhodnout pro ty dřeviny, které lze rozumně pěstovat a dále je důležitá i důkladná příprava půdy před vysázením.

Správná péče o okrasné dřeviny

Okrasné dřeviny jsou nekomplikovaným jádrem zahrady. Kdo jim poskytne alespoň trochu péče, dělají po desetiletí jen radost. Kdo je nechá přerůst, jim vhodným střihem může opět vrátit správný tvar. Keře a stromy s opadavými listy lahodí oku atraktivními květy, zářivým podzimním zbarvením a rozmanitými růstovými tvary.

Stále zelené dřeviny mají po celý rok stejné zbarvení listů. Jehličnany jsou ekologicky cenné zahradní rostliny a vzhledem k tomu, že se snadno pěstuji lze je doporučit.

 

Údržba zeleně

Stromy se stávají nedílnou součástí měst a obcí na celém světě. Během času se zeleň a zvláště stromy stávají pro sídla stále důležitějšími. Zeleň má nejen architektonickou hodnotu, ale především zdravotní význam. Stejně tomu tak je v soukromých zahradách, kde údržba zeleně hraje velmi důležitou úlohu v estetice celé zahrady.

Údržba zeleně je celoroční záležitost

Začíná přípravou stanoviště kultivace nebo zrytím pozemku, navezením kvalitní zeminy, speciálně pro ten druh rostliny, který jste si zvolili. Dále následuje vykopání díry pro strom či keř, zasazení nebo zasetí semen nebo osiva, zalitím a následné ošetřování, dokud si rostlina nevytvoří silný kořenový systém. Údržba zeleně by proto měla probíhat po celý rok.

ZWQ2OGY